گزارش بازدید رئیس دانشگاه از پروژه آزادگان

گزارش بازدید رئیس دانشگاه تهران از پروژه آزادگان

پس از ارائه پیشنهاد و موافقت رئیس محترم دانشگاه و معاون محترم اداری مالی دانشگاه، روز سه شنبه، تاریخ ۲۸/۱۱/۱۳۹۹ برای بازدید رئیس محترم دانشگاه و هیات همراه از پروژه آزادگان تعیین گردید.
با توجه به مسائل و مشکلاتی که در مسیر اتمام پروژه وجود داشت با تصویب هیات مدیره محترم دانشگاه مقرر شد تا از برخی مسئولان و مدیران شهری و سازمان‌های ذیربط برای حضور در جلسه بازدید از پروژه دعوت بعمل آید. به همین منظور از چند عضور شورای اسلامی شهر تهران، معاون محترم توسعه شهری و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، شهردار منطقه ۲۲ تهران، رئیس محترم مرکز تحقیقات راه و مسکن وزارت راه و شهرسازی و… کتبا و طی تماس تلفنی دعوت بعمل آمد.
از میان اعضای شورای اسلامی شهر تهران، آقای دکتر خلیل آبادی، اعلام آمادگی نمودند ولی بعلت مشکوک شدن به ابتلای به کرونا، عذرخواهی نمودند. سایر اعضای دعوت شده شورای اسلامی شهر تهران نیز به علت همزمانی این بازدید با جلسه علنی شورای شهر عذرخواهی کردند. شهردار منطقه ۲۲ نیز، علی رغم اعلام آمادگی قبلی، به علت همزمانی با جلسه شورای شهرداران نواحی تهران، در جلسه حضور نیافتند.
پس از تمهید مقدمات، در ساعت ۸ صبح روز سه شنبه ۲۸ بهمن ۹۹ رئیس محترم دانشگاه، که توسط آقایان دکتر یزدانی، معاون اداری مالی دانشگاه، دکتر سلطانی، مدیرکل طرحهای عمرانی دانشگاه، آقای دکتر قمصری، رئیس دانشکده دامپزشکی و همچنین آقای دکتر شکرچی زاده، رئیس مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی و تنی چند از همکاران دانشگاهی همراهی می‌شدند، به محل پروژه آزادگان تشریف آوردند.
در این مراسم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز شد، ابتدا از قسمتهای مختلف پروژه آزادگان در برجهای جنوبی و شمالی بازدید بعمل آمد. ضمن بازدید از طبقات در دست اجرای برج جنوبی، توسط مدیران تعاونی و نیز مسئولان پروژه توضیحات لازم فنی و اجرایی به بازدید کنندگان، بویژه رئیس محترم دانشگاه داده شد.
طی بازدید از برج جنوبی، به صورت میدانی برخی از مشکلات ایجاد شده از سوی شهرداری به بازدیدکنندگان نشان داده و گزارش شد.
پس از برج جنوبی طبقات زیرزمین، استخر، موتورخانه، طبقات مسکونی، تعدادی از واحدها با متراژ مختلف و نیز تاسیسات پشت بام برج شمالی مورد بازدید قرار گرفت. در تمام مراحل بازید توضیحات فنی مربوط توسط مدیران تعاونی و مسئولان پروژه به میهمانان و بازدید کنندگان ارائه شد که مورد توجه ایشان قرار گرفت. همچنین به سوالات مختلف مسئولان بازدید کننده پااسخ داده شد.
پس از بازدید مکان‌های مختلف پروژه جلسه ای در محل سالن اجتماعات برج شمالی تشکیل شد.
جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، توسط آقای مهندس نوری آغاز شد. سپس آقای دکتر حاجیان نژاد، رئیس محترم هیئت مدیره، پس از خیرمقدم و تقدیر و تشکر از مدعوین و مهمانان به بیان برخی از مشکلات و مسائلی که مانع از روند عادی پروژه است و سنگی بر پای پروژه است پرداخت. ایشان ضمن حمد و سپاس الهی و ابراز رضایت از به سرانجام رسیدن تلاش‌های انجام شده و رو به اتمام بودن پروژه، از رئیس محترم دانشگاه و مسئولان حاضر در جلسه درخواست کرد تا در ادامه مسیر اتمام پروژه تعاونی را برای رفع موانع پیش رو یاری نمایند.
دکتر حاجیان نژاد همچنین از تلاش‌های صورت گرفته از سوی همکاران خود در هیات مدیره، بویژه مدیرعامل تعاونی و مسئولان فنی و اجرایی پروژه تشکر نمودند.
در ادامه جلسه آقای دکتر حدادیان مدیر عامل تعاونی، پس از خیرمقدم و تشکر از حضور مسئولان و مهمانان حاضر در جلسه در خصوص برخی از مسائل و مشکلاتی که هم اکنون تعاونی با آنها درگیر است و علت اصلی تاخیر تحویل پروژه بوده توضیحاتی دادند همچنین درباره مشخصات فنی و موقعیت و متراژ و هزینه های انجام شده تاکنون و مبالغی که تاکنون از اعضا دریافت شده و موضوعات مرتبط با حوزه اجرایی و مدیریتی پروژه به حاضرین گزارش و توضیحات مفصلی دادند.
دکتر حدادیان همچنین گزارش مبسوطی از درخواست وام بانک مسکن که از سال ۱۳۹۵ به بانک تحویل شده و پیگیری‌های بی سرانجامی که در مواردی با جلسه رئیس محترم دانشگاه با مدیرعامل اسبق بانک و پیگیری‌های آقای دکتر شکرچی زاده مورد حمایت قرار گرفته، ارائه نمودند. و اینکه به رغم پیگیریهای گسترده هر بار به بهانه های مختلف به تاخیر افتاده است .
ایشان همچنین از ریاست محترم دانشگاه تقاضا کردند تا از ظرفیت‌های دانشگاه برای حل مشکل عوارض غیرعادی عدم خلاف که از سوی شهرداری تعیین گردیده، استفاده شود.

پس از اتمام سخنان آقای حدادیان، مدیرعامل و عضو هیات مدیره تعاونی؛ آقای دکتر وجهی، عضو هیات مدیره تعاونی؛ به صورت تصویری، درخصوص عوارض تحمیلی شهرداری که بسیار ناجوانمردانه بر تعاونی تحمیل گردیده است توضیخاتی دادند. ایشان گفتند این مشکل فشار ناصحیح است که بر ما وارد می شود. ایشان ضمن توضیح چند آیتم از فیش عوارض صادره از سوی شهرداری و دلایل معترض بودن تعاونی گفتند : شهردار دو جا به ما آسیب جدی زدد یکی درخصوص همسایه ضلع شرقی است که با صدور مجوز تغییر نقشه و ساخت برج همسایه در تعارض با ضوابط شهرسازی و ایجاد ناامنی برای برجهای تعاونی مسکن دانشگاه، این کار را موجب افت ارزش‌ واحدهای شرقی برجهای آزادگان و سایه اندازی و مشرفیت غیر قانونی دانستند.
موضوع دیگری که توسط دکتر وجهی مطرح گردید این بود که عوارض شهرداری با مبلغی حدود ۱۳ میلیارد تومان که الان صادر شده است به تلقی ما اگر درست محاسبه شود باید به کمتر از نصف این مبلغ کاهش یابد چون ما معتقدیم بسیاری از عوارضی که الان به عناوین مختلف محاسبه می شود قبلا در پروانه دیده شده و نقشه های تایید شده مؤید آن است. این عوارض به این شکل به قدری سنگین و غیر قابل تحمل است که ما مانده ایم چه کنیم؟! برای رسیدگی به این موضوع به شورای شهر رفته ایم با چند عضو شورا دیدار کردیم ولی درخواست مساعدت از دانشگاه را داریم و اگر به این موضوع رسیدگی نشود پروژه توان پرداخت این هزینه سنگین را ندارد و حتما پروژه ای با این عظمت تعطیل خواهد شد.

بعد از سخنان و گزارش آقای دکتر وجهی دکتر شکرچی زاده، رییس مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی به ایراد سخنرانی پرداختند و ضمن تمجید از اقدامات انجام شده، هزینه انجام شده و کار تعاونی را معقول توصیف کردند و گفتند: بنده در طول چند سال اخیر در جریان مشکلات و معضلات تعاونی بوده و هستم پیش از این نیز تعاونی از بنده برای حل چند مسأله درخواست کمک کردند. بنده هم تمام سعی خود را در گذشته و حال جهت کمک به تعاونی دریغ نکرده ام. برای حل مشکل وام مسکن نیز پیش از این با معاون مسکن وزیر محترم راه و شهرسازی مذاکره داشته ام، مجددا پیگری خواهم کرد.

بعد از سخنان آقای دکتر شکرچی زاده، آقای دکتر نیلی، رئیس محترم دانشگاه، طی سخنانی ضمن تشکر از اقدامات انجام شده، ابراز داشتند: تعاونی ها در دانشگاه تجربه موفقی برجا نگذاشته اند ولی هرچند تعاونیها وابسته به دانشگاه نیستند اما مشکلات پروژه تعاونی مشکلات دانشگاه است و دانشگاه نخواهد گذاشت سنگینی مشکلات بیرونی، افرادی را که به رغم مشکلات، برای رفع بخشی از حوایج و نیازهای دانشگاهیان اقدام کرده اند اذیت کند. دانشگاه وظیفه خود می داند مشکل همکاران دانشگاه را حل کند ، رضایت و رفع مشکلات همکاران تاثیر مستقیم بر عملکرد ایشان دارد و ما سعی می کنیم نیازهای همکاران را برطرف کنیم.
دکتر نیلی گفتند از بازدید قبلی بنده تاکنون پروژه پیشرفت بسیاری داشته است و اینکه این تعاونی تلاش می کند تا همکاران دانشگاهی صاحب خانه شوند قابل تحسین است در نهایت هم اعلام کردند هرگونه کمکی که نیاز باشد ودر توان دانشگاه باشد مساعدت خواهند نمود.
ایشان به آقای دکتر یزدانی توصیه هایی برای پیگیری مشکلات تعاونی نمودند.

در ساعت ۱۰ و ۴۰ دقیقه و بعد ۱۶ دقیقه بازدید رئیس محترم دانشگاه و هیات همراه از پروژه آزادگان تعاونی مسکن شماره ۳ دانشگاه به #پایان رسید.

گزارش تصویری از بازدید رئیس دانشگاه از پروژه آزادگان